Uncategorized

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Sonrası Piyasalar ve Altın Fiyatlarındaki Yükseliş Herkesi Şaşırttı!

Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için oylar sayılmaya devam ederken, piyasalar güne sakin başladı. Dolar ve altın, yatay seyir gözlemleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri İkinci Tura Kaldı

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimleri resmi olmayan sonuçlara göre 2. tura kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 49,41, Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 44,96, Sinan Oğan ise yüzde 5,2 oy aldı. Seçimlerde yüzde 50’yi aşan aday olmadığı için ikinci tura geçildi.

Dolar ve Euro İstikrarlı Seyir İzliyor

Dolar/TL ve Euro/TL kurlarında büyük bir hareketlilik gözlenmedi. Cuma günü 19,59 TL’den kapatan dolar, seçimin ikinci tura kalmasının ardından 19,62 TL’den güne başladı. Aynı şekilde Euro da Cuma gününü 21,26 TL’den kapattıktan sonra seçim sonrası ilk güne 21,31 TL’den başladı.

Altın Fiyatlarındaki Yükseliş Devam Ediyor

Seçimin ikinci tura kalmasıyla birlikte belirsizlik arttığından güvenli liman olarak görülen altının fiyatları yükselişle başladı.

Altının gram fiyatı, haftaya yükselişle başlamasının ardından 1.275 lira seviyesinde işlem görüyor. Cuma günü altının ons fiyatındaki düşüşe rağmen döviz kurundaki artışla yatay bir seyir izleyen altının gram fiyatı, günü önceki kapanışın hemen altında 1.266 liradan tamamladı.

Şu anda altının gram fiyatı, haftaya değer kazancıyla başlamasının ardından saat 10.45 itibarıyla önceki kapanışın yüzde 0,71 üzerinde 1.275 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 2.090 lira, Cumhuriyet altını ise 8.460 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı Cuma günü yüzde 0,22 düşüşle 2.011 dolardan kapanmasının ardından şu sıralarda yüzde 0,35 artışla 2.018 dolardan alıcı buluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu