FOX DN

Przyjazny dla pieniędzy

Twórca Fortnite, Epic Games, twierdzi, że Apple usunął jego konto programisty w App Store

/
/
/
35 Views

Apple zablokował twórcy Fortnite, firmie Epic Games, wypuszczenie jego gier i sklepu z aplikacjami w Unii Europejskiej, co zaostrzyło trwający od dziesięcioleci spór między dwoma gigantami technologicznymi. W oświadczeniu opublikowanym w środę m.in. Epic opublikował list od Apple.poprzez zaprzestanie dostępu do tworzenia aplikacji na iPhone’a i iPada.

„Prosimy pamiętać, że Apple wypowiedział się ze skutkiem natychmiastowym swoim członkostwem w programie deweloperskim Epic Games Australia AB” – oznajmiło Apple w piśmie swoich prawników z 2 marca opublikowanym przez Epic.

Apple określił plany Epic dotyczące udostępnienia oprogramowania klientom w UE jako „część globalnych wysiłków mających na celu obalenie lub obejście przepisów Apple”. Apple nie skomentował autentyczności korespondencji udostępnianej przez Epic Games.

Apple stwierdziło, że decyzja o zamknięciu konta programisty Epic ma zasięg globalny.

„Rażące naruszenie przez firmę Epic swoich zobowiązań umownych wobec Apple spowodowało, że sądy uznały, że Apple ma prawo rozwiązać „każdą lub wszystkie spółki zależne, stowarzyszone i/lub inne podmioty będące w całości własnością Epic Games w dowolnym momencie i w dowolnym momencie”. czas”. Według wyłącznego uznania Apple” – stwierdziła firma w oświadczeniu. „W świetle przeszłego i obecnego postępowania Epic Apple zdecydowało się skorzystać z tego prawa”.

Epic twierdzi, że działania Apple naruszają unijne przepisy antymonopolowe i twierdzi, że zamierza „walczyć o powrót na iOS”.

Posunięcie to następuje w związku z wypuszczeniem przez Apple nowej wersji oprogramowania iOS dla iPhone’a, zaprojektowanej zgodnie z przepisami zwanymi ustawą o rynkach cyfrowych. Prawo, którego celem jest zmuszenie dużych firm technologicznych do umożliwienia większej konkurencji, nakłada na Apple obowiązek umożliwienia klientom w UE instalowania na swoich urządzeniach alternatywnych sklepów z aplikacjami i aplikacji do pobrania oddzielnie.

Epicki spór o jabłka

Decyzja Apple o zamknięciu konta programisty Epic oznacza kolejny zwrot w czteroletniej głośnej batalii prawnej pomiędzy dwoma gigantami technologicznymi o to, jaką władzę Apple wywiera na swoich iPhone’ach, iPadach i komputerach Mac.

Epic argumentował, że Apple powinien umożliwiać klientom pobieranie aplikacji i płacić programistom według własnego uznania. Od momentu uruchomienia sklepu App Store ponad 15 lat temu firma Apple wymaga, aby aplikacje na iPhone’a były z niego pobierane. Apple ustanowiło również zasady, które nakładają na większość programistów obowiązek obciążania klientów za pośrednictwem usługi przetwarzania płatności, która pobiera opłatę w wysokości do 30% od każdego obciążenia. Epic składa podobny pozew przeciwko Google w związku z obsługą Sklepu Play.

Apple w dużej mierze wygrał spór w sądzie, którego sędziowie uznali, że producent iPhone’a nie naruszył przepisów antymonopolowych, zmuszając twórców aplikacji do korzystania z systemów płatności w aplikacjach.

Epic obiecał kontynuować walkę.

W środę firma Epic stwierdziła, że ​​decyzja Apple o zamknięciu konta programisty podważa „naszą zdolność do bycia realnym konkurentem i pokazuje innym programistom, co się dzieje, gdy próbujesz konkurować z Apple lub krytykujesz ich nieuczciwe praktyki”.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :