Teknoloji

Yaratıcı Profesyonellerin Hayallerini Gerçekleştirecek Ekran Kartları: ASUS ProArt GeForce RTX 4080 ve 4070 Ti

ASUS, yaratıcı profesyonellerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak tasarlanan ProArt GeForce RTX 4080 ve 4070 Ti ekran kartlarını duyurdu. Bu ekran kartları, sessiz çalışacak şekilde ayarlanmış, profesyonel işler için tasarlanmış ve birçok farklı kasayla uyum sağlaması için inceltilmiş özellikleriyle sıfırdan tasarlanmıştır.

KISA VE İNCE PROFİLİYLE ÇOK YÖNLÜ KULLANIM

Yaratıcı profesyonellerin çalışma alanlarında genellikle oyunculara kıyasla daha fazla ekipman bulunur. Birden fazla ekran, kontrol yüzeyleri ve harici sürücülerin yer aldığı bir masada ekstra büyük bir kasa herkesin karşılayamayacağı bir lüks olabilir. ASUS işte bu nedenle ProArt GeForce RTX 4080 ve 4070 Ti modellerini ince profilli olacak şekilde tasarladı. Yalnızca 300 mm uzunluğunda olan bu kartlar şu an piyasadaki en kısa RTX 40 serisi modeller. Birçok farklı bilgisayar kasasına kolayca sığacak şekilde tasarlanan bu ekran kartları, çoğu popüler mini-ITX kasaya bile uyacak kadar kısa.

İNCE TASARIM VE ETKİLİ SOĞUTMA

Ekran kartlarında soğutma çözümünün kalınlığı da çok önemli bir faktördür. Oyuncular genellikle PCIe x16 yuvalarının yalnızca birini kullanırken, içerik üreticileri diğer yuvalardan da yararlanmak isteyebiliyor. ProArt GeForce RTX 4080 ve 4070 Ti modellerinin 2,5 yuva yer kaplayan tasarımı, içerik üreticilerinin kullanma ihtiyacı duyabileceği diğer bileşenlere daha az engel oluyor.

ProArt GeForce RTX 4080 ve 4070 ekran kartları, kompakt boyutlarına rağmen etkili soğutma ve akustik performansı sergiliyor. ROG Strix ve TUF Gaming serilerindeki daha büyük boyutlu modellerde alanın sorun olmadığı ortamlara uygun çok daha geniş soğutma blokları bulunurken, ince ProArt modellerinde ise en iyi sıcaklık ve gürültü seviyesi dengesini yakalamak için optimize edilmiş bir fan profilinden yararlanılıyor. ProArt GeForce RTX 4080 yük altındayken sessiz çalışır ve 0 dB teknolojisi sayesinde hafif yük altındayken fanlar tamamen durur. Bu kart, sağlam soğutma çözümü sayesinde mükemmel sonuçlar verir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu