Teknoloji

Windows 11 ile iPhone Kullanıcılarına Özel Telefon Bağlantısı Uygulaması: Daha Bağlantılı ve Pratik Deneyim İçin Yepyeni Bir Özellik!

Telefon Bağlantısı uygulaması, Microsoft’un iPhone kullanıcıları için verdiği sözü tutarak Mayıs ortasında kullanıma sunuldu. Bu yeni özellik sayesinde iPhone sahipleri, Windows 11 yüklü bir bilgisayara bağlanarak iMessage üzerinden mesaj gönderebilecek, arama yapabilecek ve telefon uygulaması bildirimlerini kişisel bilgisayarlarında görüntüleyebilecekler.

Türkiye’de de Kullanılabilir

Microsoft’un duyurusuna göre, Telefon Bağlantısı uygulaması Türkiye dahil olmak üzere 85 ülkede kullanıma sunuldu. Aramalar, mesajlar ve bildirimler için iPhone’unuzu bilgisayarınıza bluetooth üzerinden bağlamanız gerekecek. Bu önemli güncelleme haberi, Windows resmi Twitter hesabından duyuruldu.

Kolay Entegrasyon

Telefon Bağlantısı uygulaması, iPhone kullanıcıları için Android entegrasyonuna göre daha basit bir yapıya sahip. Sadece cihazınızın bluetooth özelliğini ve Telefon Bağlantısı uygulamasını açarak iPhone seçeneğine tıklayarak kolayca eşleştirebilirsiniz. Ancak Android cihazlardaki gibi telefon uygulamalarını bilgisayarda çalıştıramayacak ve fotoğraf entegrasyonu yapamayacaksınız.

Eğer Telefon Bağlantısı uygulamasında iPhone seçeneğini göremiyorsanız, güncellemelerinizi kontrol etmeyi unutmayın. Microsoft Store uygulamasını açarak Telefon Bağlantısı uygulamasını güncelleyebilirsiniz.

Sonuç olarak, Microsoft’un iPhone kullanıcıları için geliştirdiği Telefon Bağlantısı uygulaması, Windows 11 kullanıcılarının daha bağlantılı bir deneyim yaşamasını sağlıyor. Artık iPhone sahipleri, bilgisayarlarına bağlanarak iMessage üzerinden mesajlaşabilecek, arama yapabilecek ve telefon bildirimlerini takip edebilecekler. Türkiye’de de kullanıma sunulan bu özellik, iPhone ve Windows kullanıcıları arasındaki entegrasyonu daha da güçlendiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu