FOX DN

Przyjazny dla pieniędzy

Sony twierdzi, że jego gogle PlayStation VR 2 będą działać z komputerami PC jeszcze w tym roku

/
/
/
34 Views

Kiedy w zeszłym roku Sony wypuściło na rynek zestaw słuchawkowy PlayStation VR 2, był on zaprojektowany do współpracy wyłącznie z konsolą do gier PlayStation 5. Firma twierdzi, że do końca tego roku będzie działać również z komputerami PC. W Post na blogu W czwartek gigant gier oznajmił, że „obecnie testuje” możliwość dostępu graczy PSVR 2 do gier na PC.

„Mamy nadzieję udostępnić to wsparcie w 2024 r., więc bądź na bieżąco z aktualizacjami” – napisano.

Decyzja Sony o rozszerzeniu dostępu do PSVR 2 zapadła zaledwie kilka dni po tym, jak firma poinformowała inwestorów, że czteroletnia konsola do gier PS5 wkracza w „końcową fazę swojego cyklu życia”, co oznacza, że ​​inwestycje firmy mogą w większym stopniu skupiać się na przyszły. technologii zamiast dalszej rozbudowy istniejących urządzeń. Coraz większą popularność zyskują zestawy słuchawkowe do rzeczywistości wirtualnej i rzeczywistości mieszanej, a firma Apple wypuściła niedawno model Vision Pro po sukcesie zestawu słuchawkowego Meta Quest.

Rzecznik Sony nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz na temat tego, czy PSVR 2 za 550 dolarów będzie działać z konkurencyjnymi platformami rzeczywistości wirtualnej, takimi jak sklep Steam firmy Valve czy sklep Meta dewelopera Quest 3.

W poście zapowiedziano także nowe gry na PSVR 2, w tym strzelankę z podróżą w czasie. Wędrowiec: Fragmenty losuktóra pojawi się 27 czerwca na konsoli Sony, a także w sklepie Steam i zestawie słuchawkowym Meta Quest.

Sony nie jest jedyną firmą, która chce rozszerzyć swoją działalność związaną z grami poza sprzęt konsolowy. W zeszłym tygodniu Microsoft ogłosił plany rozpoczęcia sprzedaży niektórych swoich gier, takich jak internetowa gra piracka Sea of ​​Thieves od Rare i wielokrotnie nagradzana gra rytmiczna Hi-Fi Rush. konkurencyjne konsolew tym Sony PS5.

Ze swojej strony Sony zaczęło także wypuszczać niektóre ze swoich najpopularniejszych gier na komputery PC, w tym zremasterowaną wersję popularnego survival horroru The Last of Us Part 1 z 2013 roku oraz tytuł akcji z 2018 roku. Marvel’s Spider-Man.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :