FOX DN

Przyjazny dla pieniędzy

Sony musi uporządkować PlayStation VR 2

/
/
/
17 Views

Mimo że Sony wypuściło tę grę nieco ponad rok temu, PlayStationVR2 czuje się jak zapomniane dziecko Krajobraz VR. A teraz raporty mówią, że Sony Zawieszenie produkcji PSVR 2 do czasu, aż nie będzie mógł sprzedać swoich akcji z powodu rozczarowująca sprzedaż. Sony mogłoby to naprawić, gdyby chciało.

Akcesorium do gogli VR za 500 dolarów do PlayStation 5 zaskoczyło mnie, kiedy po raz pierwszy je zrecenzowałem, ale w zeszłym roku nie korzystałem z niego tak często, jak Meta-Zadanie 3 lub nawet ostatnio Apple Vision Pro.

Przynajmniej część problemu polega na tym, że jest to zestaw słuchawkowy na uwięzi, który wymaga połączenia z moim PlayStation 5. Oznacza to, że jest znacznie mniej przenośny niż samodzielne urządzenia Meta lub Apple, z których można korzystać w dowolnym miejscu.

Ale to nie jest prawdziwy powód, dla którego tak rzadko korzystam z PSVR 2. Chodzi raczej o to, że Sony nie zapewniło mi na tyle wyjątkowych wrażeń, żebym chciał do tego wracać.

Jest to dla mnie jeszcze dziwniejsze, ponieważ właśnie teraz, w 2024 roku, VR doświadcza mały powrót. Zestawy słuchawkowe Meta są nadal popularne. Apple Vision Pro, choć dla większości zbyt drogi, pokazuje nowe pomysły na wielozadaniowość, aplikacje oraz śledzenie wzroku i dłoni. Sony wbudowało już funkcję śledzenia wzroku w PSVR 2, a także fantastyczne elementy dotykowe w kontrolerach i goglach, ale technologie te muszą jeszcze zostać wprowadzone na sprzęt Sony.

Sony popełniło kilka rażących zaniedbań w tym zestawie słuchawkowym od czasu jego premiery, co szczegółowo opiszę poniżej, wraz z sugestiami, w jaki sposób Sony mogło zwiększyć znaczenie PSVR 2, gdyby Sony chciało je wdrożyć.

astro-bot-rescue-mission-screen-02-ps4-us-18 18 maja astro-bot-rescue-mission-screen-02-ps4-us-18 18 maja

Astro Bot: Rescue Mission to prawdziwy klasyk. To tylko jedna z gier na PSVR, która nigdy nie trafiła na PSVR 2.

Interaktywna rozrywka Sony

PSVR 2 w dalszym ciągu nie ma dostępu do oryginalnej biblioteki gier Sony PlayStation VR.

Sony wypuściło pierwszy zestaw słuchawkowy PSVR w 2016 roku i nadal zaopatruje PSVR w szereg unikalnych, ekskluzywnych gier, dzięki którym to akcesorium stało się rekomendowanym wyborem nawet po tym, jak sprzęt VR z tego roku stał się przestarzały. Gry takie jak Astro Bot: Rescue Mission to jedna z najlepszych gier typu VR Mario, w jakie kiedykolwiek grałem; Krew i prawda, który przypominał film akcji na żywo; i Dreams były jak żywe laboratorium domowych dzieł. Były też gry takie jak Paper Beast, która była dziwna i cudowna dla Sony, oraz Star Wars: Squadrons, świetna gra o walkach powietrznych VR, która miała wszystko, czego chciałem w doświadczeniu Star Wars VR.

Niektóre z najlepszych gier PSVR zostały przeniesione lub zaktualizowane do PSVR 2: Moss, Superhot, Tetris Effect i No Man’s Sky. PSVR miał zupełnie inny system śledzenia (wymagał kamery zamontowanej na telewizorze, a nie kamer w zestawach słuchawkowych) i inne kontrolery (wykorzystywał starożytne kontrolery Move zamiast zoptymalizowanych przez Sony kontrolerów Sense dla PSVR 2). Nie mogę jednak zrozumieć, dlaczego niektóre z tych klasycznych gier nie zostały przeniesione. Przynajmniej Astro Bot był magiczną maskotką technologii badań Sony nad grami przez ostatnie pół dekady.

Te starsze gry mogą być trochę przestarzałe, ale wątpię, że zestarzeją się tak bardzo, jak myślisz. Gry VR mają zwykle długą żywotność; wiele z najlepszych gier Quest i Steam VR powróciło w 2016 roku. Sony przydałoby się nieco zaktualizować grafikę lub przynajmniej sprawić, by była odtwarzalna. Nintendo wielokrotnie korzystało z tej sztuczki, przywracając klasykę fanom, którzy dokonują aktualizacji do nowego sprzętu. Sony powinno i mogłoby zrobić to samo, aby uhonorować swój własny katalog PlayStation.

PlayStation-Spiderman-VideoJuego-2 PlayStation-Spiderman-VideoJuego-2

Spider-Man w wirtualnej rzeczywistości – dlaczego jeszcze tego nie było?

Konsola do gier

Więcej gier na PS5 powinno być dostępnych w VR

We wszystkie gry PlayStation na PSVR 2 można grać w płaskim trybie 2D, ale nie o to mi chodzi. Mam na myśli wejście w te gry w pełnych trybach 3D z ekscytującymi funkcjami. Sony robiło to od czasu do czasu, aby zademonstrować możliwości. Gran Turismo 7 to nadal moja ulubiona gra na PSVR 2, ponieważ pozwala mi skakać i sterować samochodami na torach gry w całkowicie wciągającej rzeczywistości wirtualnej. To niesamowite uczucie sprawia, że ​​PSVR 2 z Gran Turismo 7 to najlepszy symulator jazdy, jaki mam w domu. Mam wrażenie, że jestem całkowicie zanurzony w PlayStation.

To jest dokładnie to uczucie, do którego zawsze powinno dążyć PSVR 2. PSVR 2 ma swoje własne własną bibliotekę gier, wielu z nich zna porty gier dla Quest i Steam VR. Jednak fani PlayStation chcą, aby klasyczne marki PlayStation przekroczyły granicę. Bóg wojny. Ostatni z nas. Człowiek Pająk. W chwili premiery PSVR 2 Horizon zaoferował wyjątkowe wrażenia VR, ale co z graniem w pozostałe dwie gry w trybach VR?

Po raz kolejny przyznaję, że nie jest to łatwe. A jednak Capcom konsekwentnie to robił. Resident Evil 7 na PSVR, Resident Evil 4 i Village na PSVR 2 pokazują, jak dobre mogą być wciągające gry typu cross-play. W lutym ubiegłego roku, kiedy ukazało się PSVR 2, spodziewałem się, że Gran Turismo i Resident Evil będą dopiero początkiem całej masy tytułów typu cross-play. Jednak w marcu 2024 r. nie przybyły żadne inne osoby. To mylące.

Sony powinno pójść za przykładem Apple: mistrzowie Vision Pro żyją w istniejących aplikacjach Apple, ale z dodanymi nowymi, wciągającymi funkcjami. PlayStation VR 2 powinno działać tak samo.

Zestawy słuchawkowe Meta Quest 2 i Sony PSVR 2 na zielonym tle Zestawy słuchawkowe Meta Quest 2 i Sony PSVR 2 na zielonym tle

Meta Quest 2 (po lewej) można podłączyć do komputera; PSVR 2 (po prawej) też powinno to zrobić.

Scotta Steina/CNET

Dodaj kompatybilność z komputerem PC (i przenieś więcej gier komputerowych na PSVR 2)

W lutym Sony ogłosiło, że umożliwi to PSVR 2 praca z grami komputerowymi gdzieś w 2024 roku. Nie jest jasne, czy oznacza to bezpośrednie połączenie z komputerem z systemem Windows, czy użycie PS5 do połączenia ze Steam, podobnie jak w przypadku Meta Quest. Ale tak, dodanie gier komputerowych do PSVR 2 wcale nie zaszkodzi.

Mam nadzieję, że Sony znajdzie sposób na dodanie do ekosystemu Sony większej liczby najlepszych gier SteamVR. PS5 jest już potężne, a możliwy model PS5 Pro, który pojawi się pod koniec roku, może zapewnić jeszcze większą wydajność graficzną. marzyłem Okres półtrwania Alix w jakiś sposób trafił na PSVR 2, odkąd Sony ogłosiło swój nowy zestaw słuchawkowy w 2022 roku, podobnie jak wielu graczy.

Kilka wyjątkowych gier na PC zrobiło już skok, jak na przykład Vertigo 2, ale teraz powinno być ich znacznie więcej. Unikalną przewagą PSVR 2 nad Questem jest znacznie mocniejszy sprzęt konsolowy, ale wiele gier to porty Quest. Sony musi celować w gwiazdy, jeśli chce, aby jego zestaw słuchawkowy przetrwał i zwrócić się o pomoc do biblioteki Steam.

Zestaw słuchawkowy PSVR 2 obok PlayStation 5 na drewnianym stole Zestaw słuchawkowy PSVR 2 obok PlayStation 5 na drewnianym stole

PSVR 2 i PS5 powinny być sprzedawane razem w bardziej przystępnej cenie.

Scotta Steina/CNET

Wydaj niedrogie pakiety!

Kupno PS5 i PSVR 2 to naprawdę droga propozycja. To nie do końca kwota, którą Apple oferuje za Vision Pro za 3500 dolarów, ale za 1000 dolarów (plus gry) to znacznie więcej niż Meta Quest 3. Sony wciąż nie wypuściło atrakcyjnej kombinacji PS5 i PSVR 2, choć mogłoby. chwila jeszcze nie nadeszła. przyjedzie w tym roku. Jeśli pojawi się wyższej klasy PS5 Pro, może to oznaczać obniżkę ceny istniejących konsol lub pakietów. Mimo że Sony zaktualizowało sprzęt PS5 jesienią ubiegłego roku, PSVR 2 nie znalazło się w pakietach świątecznych.

Trudno kogokolwiek przekonać do zakupu zestawu słuchawkowego do konsoli do gier, który kosztuje tyle, co sama konsola do gier. Obniżenie ceny PSVR 2 (posunięcie, które Sony wykonało w przypadku oryginalnego PlayStation VR) również bardzo by pomogło: 350 dolarów jest o wiele łatwiejsze do przełknięcia niż 500 dolarów.

A jeśli Sony może obniżyć cenę, powinno to zrobić wkrótce. Raporty sprzedaży PSVR 2 wykazały już, że znacznie odstaje on od innych zestawów VR i wygląda na to, że Sony pozwoli, aby sprzęt padł, zanim w ogóle zacznie działać. Byłaby to ogromna strata, bo PSVR 2 wciąż ma wiele do zaoferowania. Wszystko jednak zależy od Sony, gdyż sprzęt VR i AR jest tak dobry, jak stworzone dla niego unikalne oprogramowanie.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :