FOX DN

Przyjazny dla pieniędzy

PlayStation 5 firmy Sony wkracza w „ostatni etap swojego cyklu życia”: co to oznacza

/
/
/
42 Views

Konsole do gier nie są wieczne, ale Sony PlayStation 5 nie jest typową konsolą do gier. Kiedy premiera miała miejsce w 2020 r., popyt był tak duży, że japońskiemu gigantowi gier zajęło trzy lata udostępnienie wystarczającej liczby konsol wszystkim chętnym nabywcom.

Ale każda konsola ma swoją żywotność. Sony ogłosiło w środę, że czteroletniemu PlayStation 5 nie udało się osiągnąć założonych celów sprzedażowych i w tym roku prawdopodobnie będzie miał jeszcze większe problemy. Firma odnotowała słabszą niż oczekiwano sprzedaż świąteczną i obniżyła prognozę sprzedaży PS5 na rok kończący się w marcu do 21 milionów sztuk, w porównaniu z oczekiwanymi 25 milionami. Firma oświadczyła również, że spodziewa się stopniowego spadku sprzedaży w następnym roku finansowym, po części dlatego, że nie planuje w tym czasie wypuszczać żadnej ze swoich głównych gier franczyzowych.

„Patrząc w przyszłość, PS5 wejdzie w ostatni etap swojego cyklu życia” – powiedziała podczas telekonferencji Naomi Matsuuka, starszy wiceprezes Sony. Bloomberg już o tym informował..

Ilekroć jakikolwiek dyrektor branży gier omawia przyszłość konsol takich jak PlayStation, Microsoft Xbox Series X czy Nintendo Switch, konsumenci zwracają na to uwagę. Maszyny te kosztują setki dolarów, a gry kosztują około 70 dolarów. Aby te zakupy były opłacalne, Microsoft, Nintendo i Sony starają się oferować główne aktualizacje konsoli mniej więcej co siedem lat.

Plany Sony dotyczące PS5

W oświadczeniu Sony nie wyjaśniono, co dokładnie oznacza wejście PS5 w „końcowy etap swojego cyklu życia”, poza tym, że „położy większy nacisk na równowagę między rentownością a sprzedażą”. Firma nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​Sony oferuje wieloletnie wsparcie dla starszych konsol. Na przykład PS5 może grać”Zdecydowana większość» Gry na PS4, zakupione na płycie lub cyfrowo. Nie wiemy jeszcze, czy nieuniknione PlayStation 6 będzie oferować te same możliwości, ale jest prawdopodobne, że Sony będzie chciało zachować tę funkcję.

Nie jest również jasne, dlaczego Sony zdecydowało się udostępnić tak niewiele szczegółów na temat tej wiadomości, skoro z pewnością wie, że gracze będą chętni do zapoznania się z każdą informacją na temat wybranej przez nich konsoli.

Kupić czy nie kupić

Jeśli zastanawiasz się nad konsolą PlayStation 5, być może nadszedł czas, aby ją kupić lub przynajmniej rozważyć.

Głównym powodem jest to, że jeśli nie masz jeszcze PlayStation 5, prawdopodobnie nie kupisz PlayStation 6, gdy się pojawi. Jedynym powodem, dla którego warto czekać w tym momencie, jest oczekiwanie na nieuniknione wyprzedaże świąteczne. Możesz też kupić używaną konsolę PlayStation 5 od kogoś, kto ją aktualizuje i możesz to zrobić.

Kupując konsolę PlayStation 5, zyskasz dostęp do szerokiej gamy renomowanych gier, w tym ekskluzywnych tytułów, takich jak Spider-Man, The Last of Us, Uncharted, God of War i Horizon, a to tylko kilka z nich . .

PlayStation 6 i inne konsole pojawią się w przyszłości

Jeśli cykl życia PlayStation 5 dobiega końca, może to oznaczać, że PlayStation 6 jest tuż za rogiem. Wywołało to tak duże zaniepokojenie, że nawet internetowa witryna weryfikująca fakty – odezwał się Snopes. Może się to wydawać ironiczne, że w obliczu pytania, czy PS6 jest nieuniknione, najlepszą odpowiedzią, jaką Snopes mógł wymyślić, było: „Prawdopodobnie nie”.

Jak zauważa Snopes, Microsoft i Nintendo według plotek uwolnienie nowe produkty do gier w tym roku. Jeśli te pogłoski okażą się prawdziwe, Sony może odczuć potrzebę wypuszczenia czegoś w odpowiedzi.

Microsoft: X oznacza lokalizację

Microsoft przypadkowo ujawnił swoje plany dotyczące konsoli Xbox do zbioru dokumentów prawnych, w tym do wiadomości o bezdyskowej konsoli Xbox o nazwie kodowej „Brooklin”, która ma kształt cylindra (ale nie kosza na śmieci). Oczekuje się, że będzie miał więcej pamięci i zużywał mniej energii.

Nintendo: nadchodzi na Switcha 2

Tymczasem Nintendo nabiera tempa popularna konsola Switch po sprzedaży ponad 130 milionów egzemplarzy i ponad 1 miliarda gier od premiery siedem lat temu (Animal Crossing: New Horizons dla wielu osób uratowało zdrowie psychiczne podczas pandemii w 2020 r.). Plotki krążyły głównie wokół ulepszonej gry Switch 2. zaktualizowana wersja obecnej konsoli przenośnej.

Gry na PlayStation 5 na rok 2024

Sony poinformowało również, że nie planuje na ten rok żadnych większych gier opracowanych przez wewnętrzne studia deweloperskie. Ale powiedzmy sobie jasno: na PlayStation 5 wciąż pojawia się kilka dużych gier. Największą z nich jest Final Fantasy VII Rebirth, druga część epickiego remake’u jednej z najbardziej ukochanych gier w branży gier wideo.

Sony planuje także wypuścić remaster The Last of Us Part II przed planowanym drugim sezonem hitowego serialu HBO The Last of Us, w którym wystąpią Pedro Pascal (znany z Mandalorian) i Bella Ramsey (gwiazda). wybitna postać z Gry o Tron).

Jest to jednak tempo wolniejsze niż w 2023 r., co brano pod uwagę jeden z najlepszych lat w historii gierz popularnymi tytułami, takimi jak Spider-Man 2 od Sony, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom od Nintendo i Starfield od Microsoftu.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :