FOX DN

Przyjazny dla pieniędzy

Najlepsze książki o lochach i smokach roku 2024

/
/
/
23 Views
26 dolarów na Amazonie
Podręcznik gracza na rozmytym tle kości

Najlepsza książka dla początkujących o Dungeons & Dragons

Podręcznik gracza

Pokaż szczegóły

17 dolarów na Amazonie
Fioletowa książka na niewyraźnym tle kości

Najlepsza książka o generatorze liczb losowych Dungeon & Dragons

Księga Mistrza Gry o niesamowitych losowych stołach

Pokaż szczegóły

34 USD na Amazonie
Okładka książki

Najlepsza książka przygodowa dla początkujących

Phandelver i poniżej: Roztrzaskany obelisk

Pokaż szczegóły

35 dolarów na Amazonie
Księga Eberrona kostki rozmycie tła

Najlepsza alternatywa dla Zapomnianych Krain.

Eberron: Powstań po ostatniej wojnie

Pokaż szczegóły

27 dolarów na Amazonie
Okładka książki z oszustami spadającymi z sufitu na rozmytym tle kości

Najlepsza książka o złożonych problemach

Klucze do Złotego Krypty

Pokaż szczegóły

45 dolarów na Amazonie
3 okładki książek i ekran GM na rozmytym tle kości. 3 okładki książek i ekran GM na rozmytym tle kości.

Najlepszy zestaw pudełek przygodowych

Planescape: Przygody w wieloświecie

Pokaż szczegóły

33 USD na Amazonie
Książka Potwór Tygodnia na rozmytym tle kości Książka Potwór Tygodnia na rozmytym tle kości

Najlepsza alternatywna książka Dungeons & Dragons

Potwór tygodnia

Pokaż szczegóły

Chociaż żyjemy w epoce cyfrowej, nie można zaprzeczyć atrakcyjności dobrej książki. Stołowe gry RPG, takie jak Dungeons & Dragons, zazwyczaj zawierają wiele książek, które można fizycznie trzymać w dłoni podczas gry, najczęściej przy stole z mapą, kostkami i innymi akcesoriami D&D.

Istnieje wiele świetnych narzędzi online do Dungeons & Dragons, a jeśli próbujesz zagrać w grę ze znajomymi w różnych strefach czasowych, książki cyfrowe mogą być bardzo pomocne, ale tracisz niesamowitą grafikę i to bardzo fizyczne poczucie trzymania wiedzy w dłoniach. Książki Dungeons & Dragons mogą być drogie, więc warto zwracać uwagę na okazje, a istnieje kilka świetnych książek innych firm, które uzupełniają książki Wizards of the Coast. Mając za sobą 54 lata pisania gier D&D, wiemy co nieco o najlepszych książkach i chcieliśmy się z wami podzielić tą wiedzą.

Ten artykuł jest poświęcony przede wszystkim najlepszym książkom Dungeons & Dragons, ale nie chcielibyśmy o tym wspomnieć Zestaw startowy D&D. To małe pudełko zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć grę w D&D, w tym zabawną kampanię dla początkujących, kilka podstawowych zasad, kości i gotowe postacie, które pomogą Ci poczuć, jak grać. To naprawdę dobre miejsce na rozpoczęcie gry, a gdy błąd naprawdę dotrze do ciebie, te książki będą kolejnym krokiem.

Jaka jest najlepsza książka Dungeons and Dragons?

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z Dungeons & Dragons, czy też jesteś doświadczonym poszukiwaczem przygód, Podręcznik gracza – często nazywany PHB – to pozycja obowiązkowa na Twojej półce z grami. W całą grę D&D można grać wyłącznie przy użyciu PHB, notatnika, ołówka i zestawu wielościennych kości. Wszystko inne jest w porządku, ale wystarczą te cztery rzeczy.

Najlepsze książki o lochach i smokach

Podręcznik Gracza został zaprojektowany jako kompleksowe źródło wiedzy o podstawach Dungeons & Dragons. Nie ma wszystkiego, więc kupujesz inne książki, ale ma wszystkie podstawowe zasady, podstawowe zaklęcia i sposoby na rozpoczęcie kampanii. Najważniejszą częścią PHB są zasady tworzenia postaci, ponieważ od tego zaczyna się cała gra, a istnieje nawet sekcja przeznaczona specjalnie dla mistrzów gry, która pomoże im rozpocząć imprezę. Jeśli kupisz tylko jedną książkę z tej listy, prawdopodobnie powinna to być ta.

Losowy stół to cudowna rzecz. Służą do tworzenia nazw, punktów fabuły, skarbów i wszystkiego innego, przypisując numer losowemu przedmiotowi i zmuszając cię do rzucenia kostką, aby wybrać tę liczbę. Na przykład, jeśli w tej chwili wyrzuciłeś 17-18 na K100 ballady i przyśpiewki przy stole otrzymasz piosenkę zatytułowaną „Naughty Nate and the Trustworthy Orc”. Mówimy o parobku tak brzydkim, że nawet ork by go nie zjadł.

Wraz z pojawieniem się cyfrowych generatorów liczb losowych zapotrzebowanie na tabele w książce może się zmniejszyć, ale na razie jest to jedna z najfajniejszych książek do wykorzystania w połowie kampanii. Przy ponad 300 stołach każdy znajdzie coś dla siebie.

Wiele książek o D&D powie Ci od razu, czy są przeznaczone dla młodszych graczy, osób, które nigdy wcześniej nie grały, czy też dla bardziej zaawansowanych i nieco mroczniejszych graczy. Phandelver and Below: Shattered Obelisk to wyjątkowa kombinacja, która pierwotnie zawierała krótką historię z zestawu startowego D&D, aby pomóc nowym graczom wejść do gry i uczynić ją znacznie trudniejszą. Jeśli grałeś już w Zaginioną kopalnię Phandelver, pierwsze 40% tej książki będzie Ci się wydawać znajome i będzie łatwe do przejścia dla każdego wieku i poziomu umiejętności, ale w miarę postępów historia szybko zmieni się w coś znacznie bardziej przerażającego i wymagającego. postacie rosną w poziomie. To świetny dodatek do każdej kolekcji, nie tylko dlatego, że każdy może w nią grać w dowolnym miejscu, ale także dlatego, że oferuje mroczniejsze zwroty akcji, których mogą się spodziewać osoby, które odkryły D&D dzięki Stranger Things.

Eberron to jedna z wielu alternatyw dla głównego uniwersum Dungeons of Dragons. To świat nauki i magii, w którym oba słowa są używane zamiennie. Pomyśl o steampunku, jeśli para została stworzona z magii. Istnieją pociągi, drapacze chmur i czujące roboty zwane „Warforged” szukające swojego miejsca w świecie odradzającym się po gigantycznej wojnie. Różni się od Faerunu o niskim poziomie fantasy, do którego wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni podczas grania w D&D, ale jest na tyle znajomy, że zadowoli purystów.

Chociaż DM często wyciągają historie z opublikowanych książek i dodają je do unikalnej kampanii, istnieje kilka książek zaprojektowanych specjalnie z myślą o tym pomyśle. Klucze do Złotego Krypty to zestaw 13 napadów przeznaczonych dla grup graczy od poziomu 1 do 11, każdy z własną, niepowtarzalną historią i motywacją dla dowolnej rasy, którą aktualnie gra Twoja grupa. Możesz oczywiście grać w tę książkę tak, jakby była samodzielną historią, ale jej głównym celem jest umożliwienie ci dodania napadu i związanych z nim zagadek do istniejącej gry, aby nadać twojej historii większej głębi.

Ta książka ma niemal nieograniczoną wartość do powtórzenia i jest naprawdę fascynującym sposobem na zachęcenie graczy do współpracy lub zdobycie dodatkowego doświadczenia przed większym wyzwaniem. Na wszelki wypadek zawsze stoi obok mojego biurka.

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że multiwers istniał w D&D na długo przed Marvel Cinematic Universe. Nazywa się Planscape. Aby rozpocząć przygodę w Planach, wystarczy nowa kolekcja książek Adventures in the Multiverse. Dostępna jest książka pełna nowych zasad i najlepszych praktyk, książka opisująca wiele stworzeń, które możesz spotkać, gdy oddalisz się zbyt daleko od domu, oraz książka kampanii z fascynującą historią, która pomoże nakreślić szerszy zestaw światów do badań. . W pudełku znajduje się także specjalny ekran DM, na którym znajdują się krótkie zasady i schematy ułatwiające kontrolowanie gry. Jest to kolekcja dla bardziej zaawansowanych graczy i mistrzów, ale będziesz jej używać przez wiele lat, a doda ona trochę więcej zabawy do każdej gry.

Na wypadek, gdybyś chciał zagrać w planszową grę RPG inną niż Dungeons & Dragons, polecamy książkę Monster of the Week. MotW opiera się na systemie Apocalypse, w którym wszystkie trudne decyzje podejmowane są za pomocą dwóch sześciościennych kości. W tej konkretnej książce znajdziesz grę podobną do serialu telewizyjnego, w którym co tydzień pojawia się nowy potwór, stąd nazwa. Reprezentowane są archetypy z Buffy, Angel, Supernatural, a nawet Scooby-Doo, a serializowany styl gry ułatwia podejmowanie i odkładanie gry w różnych sesjach.

Rozpoczynając nowe hobby, zawsze pojawia się wiele pytań. Mamy nadzieję, że uda nam się tutaj odpowiedzieć na kilka pytań.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :