FOX DN

Przyjazny dla pieniędzy

Legendarna konwencja gamingowa E3 dobiegła końca. Oto, co to oznacza dla graczy

/
/
/
47 Views

Electronic Entertainment Expo, lepiej znane jako E3, wieloletnie coroczne targi gier, które przyciągają do Los Angeles wydawców, sprzedawców detalicznych i prasę z całego świata, przestało istnieć.

„Po ponad dwudziestu latach pełnienia funkcji centralnej wizytówki branży gier wideo w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, ESA zdecydowała się zakończyć targi E3” – stwierdziło w swoim raporcie Electronic Software Association. oświadczenie we wtorek. „Koncentracją i priorytetem ESA pozostaje ochrona firm członkowskich ESA i pracowników branży, którzy każdego dnia przyczyniają się do pozytywnego wpływu kulturowego i gospodarczego”.

Analitycy, którzy rozmawiali z CNET, jako przyczyny upadku wydarzenia podali wycofanie się głównych partnerów wydawniczych, a także zwiększoną konkurencję ze strony innych wydarzeń.

Koniec targów E3 następuje po tym, jak wydawcy zaczęli wycofywać program w ciągu ostatniej dekady. Nintendo przestało organizować konferencje prasowe na targach E3 w 2013 roku, wybierając zamiast tego przesyłanie nagranych wcześniej filmów do Internetu. Obydwa Microsoftu I doradca postanowili zorganizować wydarzenia plenerowe podczas E3, odciągając ludzi od Los Angeles Convention Center. Poważny cios w brzuch przyszedł w 2019 roku, kiedy Sony zdecydowało się całkowicie zrezygnować z E3.

W miarę jak coraz więcej firm organizuje prezentacje poza targami E3, znaczenie wydarzenia stopniowo maleje. Począwszy od 2020 r., podczas pandemii COVID-19, E3 odwoływało lub przekładało pokazy osobiste, chociaż w 2021 r. zorganizowało wydarzenie wyłącznie online. W 2022 r ESA twierdzi, że E3 powróci w przyszłym roku, ale ostatecznie odwołano tegoroczną wystawę ze względu na brak zainteresowania.

Upadek E3 zbiegł się w czasie z powstaniem Summer Game Fest, serii wydarzeń prezentujących gry, których gospodarzem jest weteran branży Geoff Keighley. Summer Game Fest rozpoczął się w Internecie i po raz pierwszy odbył się osobiście w Los Angeles w 2022 r., zwłaszcza podczas regularnego wydarzenia E3.

Czytaj więcej: Znawca branży gier Geoff Keighley przedstawia swoją wizję wydarzeń demonstracyjnych

Świat bez E3 mógłby prowadzić do większej liczby szablonowych uwag

Podczas gdy późniejsze wydarzenia E3 zostaną otwarte, aby umożliwić fanom obejrzenie pokazów i wersji demonstracyjnych na parkiecie, konwencja tradycyjnie była platformą wypadową dla wiadomości od dużych i małych firm zajmujących się grami. Bez osobistego wydarzenia branżowego gracze szukający ogłoszeń i aktualizacji na temat nadchodzących gier będą musieli w większym stopniu polegać na nagranych prezentacjach i komunikatach prasowych dużych firm, takich jak Sony, Microsoft, Nintendo i EA, przy mniejszej liczbie możliwości przeprowadzania wywiadów. gry prasowe. – notatki na mankietach.

„Prawdziwe znaczenie targów E3 polega na tym, że wszyscy byli na nich w tym samym czasie” – powiedział Michael Pachter, analityk w Wedbush Securities. Pachter powiedział, że w przeciwieństwie do konferencji Game Developers Conference czy Tokyo Game Show targi E3 przyciągnęły dyrektorów generalnych i dyrektorów finansowych z całej branży. Oznaczało to również, że na wydarzeniu pojawiła się prasa głównego nurtu, co przyciągnęło ogromną uwagę konsumentów.

E3 rozpoczęły się w 1995 roku jako targi mające na celu przyciągnięcie sprzedawców detalicznych do pomocy w koordynacji sezonu zakupów świątecznych. Program stał się wydarzeniem premierowym, które przyciągało media z całego świata organizując większe i bardziej kolorowe konferencje prasowe. Wraz ze zmianą krajobrazu handlu detalicznego – coraz większą liczbą gier dostępnych online i dużymi tytułami pojawiającymi się poza sezonem zakupów świątecznych – centralna rola targów E3 zmalała. Jeden pokaz latem nie zrobił zbyt wiele dla wydawców planujących premierę gier w marcu przyszłego roku. To skłoniło firmy do prezentowania swoich gier podczas własnych wydarzeń. Ostatnie osobiste E3 odbyło się w 2019 r., a ostatnie E3 w 2021 r., chociaż odbyło się wyłącznie w Internecie.

„Zauważam, że firmy są znacznie mniej przejrzyste i naprawdę chcą kontrolować informacje” – powiedział David Cole, główny analityk w DFC Intelligence. Ponieważ firmy trzymają się prezentacji online i nie zapewniają swoim menedżerom i programistom dostępu do informacji, prasie coraz trudniej jest zadawać trudne pytania. Cole powiedział, że częściowo jest to zamierzone, aby firmy mogły kontrolować swój przekaz. Zmniejszona przejrzystość utrudnia także pracę analityka.

„Nie mogę uzyskać uczciwych odpowiedzi od tych firm” – powiedział Cole. „To utrudnia sprawę, ponieważ w zasadzie po prostu podsycasz ich szum wokół tego, co mówią publicznie, i w pewnym sensie musisz się rozglądać i naprawdę kopać, aby poznać prawdziwą historię”.

Nintendo, Microsoft i Sony nie odpowiedziały od razu na prośby o komentarz.

Oprócz publikowania filmów i wysyłania komunikatów prasowych firmy będą nadal polegać na wpływowych osobach w Internecie w celu kształtowania opinii publicznej. Podczas gdy niektórzy wpływowcy nie ujawniają poziomu swojego dostępu, inni może pobierać opłaty od wydawców prezentować gry, czego nie robią zaufane organizacje dziennikarskie. Cole powiedział, że firmy polegają na wpływowych osobach już od jakiegoś czasu, a konsumenci będą potrzebować dokładniejszej analizy, aby zrozumieć, w jaki sposób zespoły marketingowe potencjalnie manipulują szumem internetowym.

„Firmy, które wyszły na rynek (mianowicie Sony), popełniły ogromny błąd i zniszczyły serial” – powiedział Pachter. „EA postąpiło głupio, przenosząc swój konkurencyjny program do innego miasta na te same daty, a Microsoft postąpił głupio, przenosząc się do teatru Peacock (dawniej Microsoft). Mam nadzieję, że ESA zdaje sobie sprawę ze znaczenia tego programu i przywróci go, ale nie jestem optymistą. “

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :