FOX DN

Przyjazny dla pieniędzy

Jaki kontroler do gier walki kupić? Streszczenie

/
/
/
72 Views

Gry walki będą modne w 2023 r. wraz z premierą Street Fighter 6, Mortal Kombat 1 i nadchodzącego Tekkena 8 na początku przyszłego roku. I tak jak bijatyki zalewają rynek, tak i nowe kontrolery.

W przeciwieństwie do większości innych gatunków, gry walki stworzyły niszę wśród producentów kontrolerów produkujących automaty do gier przypominające oldschoolowe automaty do gier. Na rynku pojawiły się także nowe konstrukcje, takie jak kontrolery bez dźwigni, znane jako Hit Boxy, składające się wyłącznie z przycisków. Gracze, którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności dzięki najnowszym grom walki, powinni wziąć pod uwagę wiele dostępnych opcji, które mogą ulepszyć ich rozgrywkę. Jednak w przypadku kontrolerów o wartości od 100 do 400 dolarów ważne jest, aby znaleźć odpowiednie pudełko odpowiadające Twojemu stylowi.

Jakie opcje kontrolerów są dostępne w grach walki?

Dostępne są trzy główne opcje gier walki: gamepady, drążki bojowe i kontrolery bez dźwigni. Kontroler jest najsłynniejszym z trzech i obejmuje standardowe kontrolery PlayStation 5 i Xbox Series X, a także sprzedawany osobno kontroler Nintendo Switch Pro. Pady te wyposażone są w pad kierunkowy, dwa drążki analogowe, cztery przyciski twarzowe, dwa przyciski na ramionach i dwa wyzwalacze. Istnieją również pady bojowe, które składają się tylko z przycisków i pada kierunkowego.

Pałki do walki będą znajomym widokiem dla każdego, kto w czasach swojej świetności spędzał czas w salonach gier. Kontrolery te są zazwyczaj dostarczane w prostokątnym pudełku z ośmioma przyciskami czołowymi i joystickiem. Na górze lub z boku pudełka znajduje się kilka dodatkowych przycisków, które są połączone z innym przyciskiem na kontrolerze.

Trzecia i nowsza opcja to joysticki bez dźwigni lub kontrolery typu Hit Box. Nazwa pochodzi od firmy Trafione pudełkopierwszy opatentować projekt. Kontrolery te są podobne do drążków bojowych pod względem konfiguracji przycisków, ale zamiast joysticka mają cztery dodatkowe przyciski odpowiadające kierunkom w górę, w dół, w lewo i w prawo.

Do widzenia Twórcą był Hit Box tego stylu kontrolerów już w 2010 roku pojawiły się inne firmy oferujące własne odmiany tego stylu, takie jak Arkada śmieciowego jedzenia za niewielkie 265 dolarów Pudełko na przekąski Micro. Inne kontrolery w stylu Hit Box obejmują model za 400 dolarów. Victrix Pro FS i 300 dolarów Razera Kitsune’a. Według Hit Box, jedyne oficjalnie licencjonowane kontrolery w stylu Hit Box są produkowane przez Hit Box. Rajska Arkada. Jednak z funkcjonalnego punktu widzenia wszystkie te kontrolery działają odpowiednio. Jednak według Hit Box kontrolery, które przejdą program licencjonowania, osiągną określony poziom jakości.

„Udzielając licencji na naszą własność intelektualną, nie tylko możemy oficjalnie wspierać innych producentów wysokiej jakości i współpracować z nimi, ale możemy także pomóc zapewnić, że pierwsze doświadczenie każdego gracza z kontrolerem bez dźwigni będzie pozytywne” – powiedział Dustin Huffer, prezes firmy i współtwórca. założyciel Hit Boxa.

Kontrastuje to z Razer Kitsune, kontrolerem bez dźwigni, który jest oficjalnie licencjonowany przez PlayStation, ale nie jest częścią programu licencyjnego Hit Box.

„Kitsune to produkt w całości zaprojektowany i wyprodukowany przez firmę Razer, bez użycia konkurencyjnych części, materiałów i kodów identyfikacyjnych” – powiedział Will Powers, szef działu public relations firmy Razer.

Dyrektor operacyjny Junkfood Custom Arcade, Greg Lansett, powiedział, że Snackbox Micro jest produkowany i opatentowany inaczej niż Hit Box i że nie jest powiązany z firmą Hit Box. Victrix wyraził podobne zdanie na temat swojego Pro FS-12.

„Posiadamy portfel patentów obejmujących nasze produkty, z których część dotyczy Victrix Pro FS-12” – powiedział Trevor Lehl, dyrektor ds. rozwoju produktów w Victrix. „Analizujemy i badamy siłę naszej własności intelektualnej we współpracy ze znaną na całym świecie wiodącą kancelarią prawną dotyczącą własności intelektualnej.”

Lel powiedział, że Victrix jest dobrze poinformowany „o bezpieczeństwie i zasadności roszczeń dotyczących własności intelektualnej naszych konkurentów” oraz że w przeciwieństwie do Hit Boxa, Pro FS-12 jest oficjalnie licencjonowanym produktem PlayStation.

Oficjalne licencje na PlayStation i Xbox mogą w przyszłości stać się większym problemem. Wiele kontrolerów do gier walki w przeszłości nie miało oficjalnej licencji PlayStation i Xbox. Jak dotąd nie stanowiło to problemu. Ale niedawno Microsoft ogłosił, że tak się stanie zakaz stosowania nieautoryzowanych akcesoriów stron trzecich później w tym miesiącu. Doprowadziło to do niektórych reakcja od graczy w bijatyki i niepełnosprawni gracze którzy być może będą musieli zwrócić się do innych kontrolerów, aby mogli grać dalej.

Program licencyjny Hit Box obejmuje sam układ przycisków. Huffer pochwalił współpracę Hit Box z Paradise Arcade w zakresie Mpress Nano i stwierdził, że inni byliby doskonałymi kandydatami do programu licencjonowania, ale nie odpowiedział na zaprzeczenia innych producentów dotyczące potencjalnego naruszenia przez nich praw własności intelektualnej.

Sony i Microsoft nie odpowiedziały natychmiast na prośby o komentarz.

Dlaczego warto kupić kontroler Fight Stick

Być może automaty do gier w USA prawie zniknęły, ale kij bojowy pozostaje podstawą gier walki. Street Fighter 2, wydany w 1991 roku, ustanowił precedens w zakresie kontroli, który nastąpił w prawie wszystkich grach walki, z jednym joystickiem i sześcioma przyciskami.

Wieloletni fani bijatyk chwalą wygodę używania kija bojowego. Możliwość wykonywania ruchów za pomocą szybkiego skrętu nadgarstka jest fajna i niektórzy twierdzą, że jest to najfajniejszy sposób gry.

Na początek joystick zapewnia bardziej niezawodne wprowadzanie danych, ponieważ do wykonania ruchu trzeba używać całego nadgarstka. Dodatkowo dostępnych jest osiem przycisków, które umożliwiają jednoczesne korzystanie z wielu palców, co jest niezbędne do wykonywania określonych ruchów.

Kolejną korzyścią, która może nie być od razu zauważalna, jest solidny fundament, jaki mogą zapewnić kije do walki. Zapewniają więcej miejsca na odpoczynek dłoni i zwiększają stabilność podczas gry.

Dlaczego powinieneś wybrać kontroler w stylu Hit Box

Nie ma nic bardziej frustrującego niż przegapienie wejścia i zrujnowanie kombinacji w środku napiętej walki. Tradycyjne drążki bojowe wykorzystujące drążek analogowy są podatne na błędy ludzkie. Brak rzutu rożnego przy ośmiokątnej bramce może oznaczać przegapienie kombinacji i całkowitą przegraną walki.

Kontrolery w stylu Hit Box znacznie zmniejszają ryzyko pominięcia tury poprzez ponowne przypisanie joysticka do przycisków. Ponieważ do tych przycisków przypisany jest ruch, podobnie jak do klawiszy strzałek na klawiaturze, jeśli będziesz naciskać przyciski we właściwej kolejności, będziesz wykonywał swoje ruchy z większą spójnością.

Kontroler do gier walki Snack Box Micro Kontroler do gier walki Snack Box Micro

Junkfood Niestandardowe pudełko na przekąski Arcade

www.vrenture.com/

Jednym z najtrudniejszych ruchów do nauczenia się na drążku dla początkujących jest ruch Z. Polega on na przesunięciu joysticka w prawo, następnie w dół, a następnie w prawy dolny róg, tworząc wzór Z. Początkujący mogą czasami przesadzić, wykonując uderzając w lewy dolny róg zamiast prosto w dół, co zepsuje wprowadzanie danych.

Kontroler w stylu Hit Box umożliwia wykonanie szybkiej sekwencji akcji za pomocą trzech przycisków. W prawo, w dół i jeszcze raz w prawo. Spróbuj po kolei naciskać przyciski w prawo, w dół i w prawo na klawiaturze. Całkiem łatwe, prawda?

Chociaż niektórzy członkowie społeczności bijatyk narzekali na rosnącą popularność kontrolerów w stylu Hit Box, nie można zaprzeczyć, że poprawia to spójność danych wejściowych. Dlatego legendarni gracze Street Fighter, tacy jak Daigo Umehara i Hajime „Tokido” Taniguchi, przeszli na Hit Box. Mimo że obaj rywalizowali ze sobą przez ponad dwie dekady, głównie tradycyjnym kijem, zalety Hit Boxa były zbyt wielkie, aby je zignorować. Zmusiło to nawet Capcom do zrobienia zmiana zasad więc tradycyjni gracze kijami i graczami Hit Box byli na bardziej równych prawach.

Dlaczego powinieneś używać gamepada

Gracze konsolowi prawie cały czas grania będą spędzać z kontrolerem znajdującym się w ich systemie. Dołączone kontrolery to zazwyczaj najlepiej zaprojektowane i najwyższej jakości gamepady dla danego systemu. Ta jakość sprawiła, że ​​te gamepady coraz bardziej dominują na scenie gier walki, ponieważ młodsi gracze, którzy spędzają niewiele czasu w salonach gier, przyzwyczaili się do tych kontrolerów.

Jednak na papierze gamepady nie nadają się do drążków bojowych ani joysticków bez dźwigni. Mniej przycisków na twarzy, konieczność używania przycisków naramiennych i spustowych wymagających użycia obu rąk oraz konieczność używania pada kierunkowego kontrolera do wszystkich czynności związanych z ruchem sprawiają, że kontrolery są gorszą opcją, ale mają pewne zalety.

Istnieje kilka sposobów wprowadzania ruchów, które są łatwiejsze do wykonania na padzie. Najważniejszym z nich jest ruch o 360 stopni, niezbędny niektórym postaciom, np. Zangiefowi z serii Street Fighter. Kolejnym wejściem, które działa nieco lepiej na padzie kierunkowym, jest dwukrotne dotknięcie do przodu lub do tyłu, ponieważ znowu jest trochę dokładniejsze.

Niesamowitą zaletą gamepada jest jego wada guziki Na przykład seria Mortal Kombat wykorzystuje cztery przyciski ataku zamiast sześciu, jak inne gry walki. Gra nadal korzysta z przycisków bloku, rzutu i innych, ale cztery główne przyciski łatwo dostępne dla kciuka czynią ją bardziej przyjazną dla użytkownika. preferowany wybór dla graczy turniejowych Mortal Kombat.

Być może największą zaletą gamepada jest jego wygoda. Dla niektórych osób jest to jedyny kontroler, jakiego używali w życiu. Ich pamięć mięśniowa jest zakorzeniona w tych tabletach do gier. Po co kupować nowy joystick i uczyć się zupełnie innego sposobu sterowania grą, skoro jesteś zadowolony z tego, co już masz w kontrolerze?

Więcej akcesoriów do gier znajdziesz w naszym wyborze najlepszych zestawów słuchawkowych do gier na PC, najlepszych krzeseł do gier i naszym przewodniku po prezentach świątecznych dla graczy na rok 2023.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :