Gündem

Özdağ: Zafer Partisi, Kemal Kılıçdaroğlu’na Tam Destek Veriyor!

Seçime dört gün kala ittifaklara destekler netleşmeye başladı. Millet İttifakı adayı Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi lideri Özdağ, canlı yayında açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, “Oldukça değerli ve verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Türkiye’nin daha güvenli bir geleceğe sahip olması için, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş konusunda konuştuk. Türkiye güzel günlere gebe…” dedi. Ümit Özdağ ise “Zafer Partisi olarak Kılıçdaroğlu’nu ikinci turunda desteklemeye karar verdik” dedi.

Zafer Partisi, Kılıçdaroğlu’nu Desteklemeye Karar Verdi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldıklarını açıkladı. Özdağ ve Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi’nde görüşmesinin ardından ortak bir açıklama yaptı.

Türkiye’nin Geleceği İçin Ortak Sorumluluk

Kılıçdaroğlu konuşmasında, bir metinde hazırlandığını belirterek, “Türkiye’nin geleceği açısından, Türkiye’nin huzurlu bir ülke olması açısından, Türkiye’nin güçlendirilmiş parlamenter sisteme kavuşup daha sağlıklı bir yol yürümesi açısından her bir genel başkana, her bir siyasal partiye sorumluluklar düşüyor. Bizler de bu sorumluluğun bilincinde olarak bir araya geldik. Oturduk, konuştuk. Güzel sonuçlar elde edildi” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin Daha Güvenli Geleceği İçin Güç Birliği

Türkiye’nin daha güvenli bir geleceğe sahip olması, toplumun huzur ve refahının sağlanması için güçlendirilmiş parlamenter sistem önem taşımaktadır. Bu amaçla gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, ikinci turda işbirliği yapma kararı aldı. Bu önemli gelişme, Türkiye’nin demokratik yapısını güçlendirecek adımların atılması için umut verici bir adımdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu