Gündem

Kemal Kılıçdaroğlu Mitinglerinde Başkan Erdoğan’ın Pankartıyla Oluşan Şaşırtıcı Anlar ve Tepkiler!

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mitinglerdeki son durağı Bursa’da, konuşma yaptığı alanda yer alan dev “Doğru Zaman Doğru Adam” mesajlı Başkan Erdoğan pankartı damga vurdu. 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine sayılı günler kala sahadan ilginç görüntüler gelmeye devam ediyor. Gittiği çoğu yerde beklenenin altında katılımcıya hitap etmek zorunda kalan 7’li ittifakın liderleri ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu mitinglerinde yeterli sayıyı toplayamaması ise dikkat çekiyor.

Başkan Erdoğan’ın Pankartı Millet İttifakı’nın Bursa Mitinginde Öne Çıktı

Millet İttifakı’nın Bursa mitinginde Kemal Kılıçdaroğlu dahil Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu katılımcılara hitap etti. Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Gökdere Meydanı’nda düzenlenen mitingde büyük boşluklar dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu’nun Mitinginde Başkan Erdoğanlı Pankart Şoku

Diğer yandan CHP liderinin konuşması esnasında çekilen bir fotoğraf güne damga vurdu. Kılıçdaroğlu’nun konuşma yapacağı alanda yer alan dev “Türkiye Yüzyılı İçin Doğru Zaman Doğru Adam” mesajlı Başkan Erdoğan pankartı yer aldı. Bu fotoğraf Reuters dahil yabancı basın tarafından da servis edildi.

Düzce’de Kılıçdaroğlu’na Yönelik Tepkiler Artıyor

Seçim vaadi olarak 6-7 Ekim Kobani olaylarında terörü destekleyen Selahattin Demirtaş ve Gezi olaylarının azmettiriciliğini ve finansörlüğünü yapan Osman Kavala gibi isimleri cezaevinden çıkarmayı vadeden diğer yandan 14 Mayıs öncesi Kandil’in hem de onun siyasi uzantısı olan HDP’nin desteğini alan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Düzce’de yaptığı miting sırasında açılan pankartla protesto edilmişti. Kılıçdaroğlu’nun konuşma yapacağı alanın tam karşısına “Söylesene bu meydanda! Düzceli çocuklarımızı şehit eden HDPKK’nın eş başkanı Selahattin Demirtaş’ı ben iktidara gelirsem serbest bırakacağım diye.” yazılı bir pankartı yer almıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun mitinglerine katılım sorunu yaşanırken, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın pankartı ise dikkatleri üzerine çekti. Dev bir pankartta yer alan “Türkiye Yüzyılı İçin Doğru Zaman Doğru Adam” mesajı, Kılıçdaroğlu’nun konuşma yapacağı alanda göze çarptı. Bu durum, medya ve yabancı basın tarafından da geniş yankı uyandırdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu