Gündem

Düşük Gelirli Aileler İçin Dev Destek: Aile Destek Programıyla Hayatınızı Değiştirin!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, destek kampanyalarına hızla devam ediyor. Bu kez de Aile Destek Programı’nı başlatarak düşük gelirli aileleri hedef aldı. Düşük gelirli aile ve bireylere özel olarak sunulan bu yardım ile destek ödemesi yapılıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Aile Destek Programı adlı projesi kapsamında düşük gelirli ailelere düzenli olarak 1.250 TL’ye varan destek ödemesi yapılacak. PTT aracılığı ile yapılacak olan bu ödemelerin süresi bir yıldır ve her ayı kapsamaktadır. Projenin gelir miktarlarına göre değişen ödeme tutarları da söz konusu oldu. Aile Destek Programı tarafından ödeme tutarları neye göre belirlenecek, işte tüm detaylar haberimizde…

AİLE DESTEK PROGRAMI İLE DÜŞÜK GELİRLİ AİLELERE HİZMET

Aile Destek Programı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelirli ailelere yönelik olarak hayata geçirildi. Bu projenin amacı, düşük gelir ile geçinmeye çalışan ailelerin gelir düzeylerini iyileştirmektir. Bu nedenle, yaşam zorluklarını bir nebze de olsa hafifletmeye çalışan bu proje için ilgili ailelerin başvurmaları önem kazanıyor.

E-Devlet Üzerinden Başvuru İmkanı

Başvuruların e-devlet üzerinden gerçekleşeceği belirtilmiş olup başvuru kapsamında gelir düzeylerinin dikkate alınacağı vurgulanmıştır. Dolayısıyla başvuran aileler, gelir düzeylerine göre bir destek ödemesi alabilecek.

Aylık Gelire Göre Belirlenen Destek Ödemeleri

Yapılacak olan destek ödemesinin bireylerin veya ailelerin aylık gelir durumlarına göre değişeceği açıklandı. Aylık geliri 450 TL ve daha az olan aileler veya bireyler 1.250 TL ödeme alabilecektir. Aylık geliri 1.372,30 TL ile 2.835,60 TL olanlar ise 850 TL destek ödemesi alabilecekler. Bu ödemeler, başvurunun onaylanma tarihinden itibaren her ay düzenli olarak alınabilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu