Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Adıyaman’a Müjde: Kalıcı Konutlar İçin Teslimat Tarihi Açıklandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman'da kalıcı konut teslimatı için tarih verdi. Deprem bölgesindeki vatandaşları yeni yuvalarına kavuşturmak için çalışacaklarını vurguladı. CHP'nin tutumunu eleştiren Erdoğan, devletin depremzedelerin yanında olduğunu belirtti. Kalabalığa seslenen Erdoğan, Adıyamanlıları sevgiyle kucakladıklarını ifade etti. 50 bin deprem şehidi anısına saygı duruşunda bulunuldu. Hedefleri, depremin izlerini silerek şehirleri ayağa kaldırmak ve 650 bin yeni konut inşa etmek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında ikinci tur nedeniyle Adıyaman’da konuşma yaptı. Kalıcı konutların teslimatı için tarih veren Erdoğan, “Son vatandaşımızı yeni yuvasına kavuşturana kadar çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adıyaman’da Konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyamanlı kardeşlerine duyduğu şükranı dile getirerek konuşmasına başladı. Adıyaman’ı karşılıksız sevdiklerini belirten Erdoğan, 28 Mayıs zaferinden sonra Kahta ve Sincik’e de söz verdi. Kalabalığın içinde bulunan 40 bin kişiye hitap eden Erdoğan, hiç kimsenin aralarına girmesine izin vermeyeceklerini vurguladı.

Deprem Bölgesinde Kalıcı Konutların Teslimatı İçin Tarih Verildi

Erdoğan, Adıyaman’da konteyner kent ziyareti sırasında yaptığı açıklamalarda önemli noktalara değindi. 50 bin deprem şehidi olduğunu hatırlatan Erdoğan, Bay Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu duruma nasıl yaklaştığını sorguladı. Devletin depremzedelerin yanında olduğunu vurgulayan Erdoğan, AFAD, Kızılay ve diğer kurumların desteğiyle deprem bölgesine yardımların ulaştığını belirtti. Depremzedelerin siyasi tercihleri yüzünden linç edildiğini ifade eden Erdoğan, CHP zihniyetinin 73 yıldır değişmediğini ve halkı suçladığını dile getirdi.

CHP’nin Tutumu ve Seçim Sonuçları

Erdoğan, CHP’nin 14 Mayıs’ta seçimleri kaybetmesi ve 28 Mayıs’ta da umudunu kaybetmesi üzerine giderek çirkinleşen bir dil kullanmaya başladığını belirtti. Nefret dolu söylemleriyle toplumu bölüştüren CHP Genel Başkanı’nın koltuğunu korumak için her yolu denediğini ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu