Ekonomi

Altın ve Gümüş Piyasalarında Tarihi Rekorlar! Uzman İslam Memiş’ten Önemli Uyarılar!

Altın, Fed’in faiz kararının ardından yeni bir rekor kırdı. Gram altın, gece saatlerinde 1290 liraya kadar yükselerek tarihinin en yüksek seviyesine ulaştı. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, gram altındaki yükseliş trendinin devam edeceği yönünde önemli bir uyarıda bulundu.

Altın ve Gümüş Piyasası

İslam Memiş, gümüş piyasasındaki yükseliş trendinin 25,25 $’ı kırdıktan sonra 26-28 $ hedefine doğru ilerleyeceğini söyledi. Gram altın serbest piyasalarda 1.409 liraya kadar yükseldi. Artık TL’si olanların altın ve gümüş alarak yatırım yapmasının mantıklı olmadığına dikkat çekti. Bunun yerine borsa ve döviz yatırımlarının daha kazançlı olabileceğine işaret etti.

Borsa Piyasası

Borsada 4.500 hedeflerinin gerçekleştiğini belirten İslam Memiş, borsanın şu an her şeyden ucuz olduğunu söyledi. Yıl içinde 6 bin puana kadar yükseleceğini öngördü. Ancak elinde malı olanların yüksek fiyatı görünce satıp düştüğünde tekrar alabileceği hayallerinin yanıltıcı olabileceğine dikkat çekti. Makas aralığı, işçilik ve belirsizlik konularında bilgisiz olanların piyasayı anlamalarının zor olabileceğini ifade etti.

Altın ve gümüş piyasalarındaki yükseliş trendi devam ederken, borsa ve döviz yatırımlarının daha kazançlı olabileceği öngörülmekte. Ancak piyasalarda işlem yaparken belirsizliklere karşı hazırlıklı olmak, riskleri minimize etmek ve uzman görüşlerini takip etmek önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu