Donanım

Huawei P60 Pro Kamera Testlerinde Rakiplerine Fark Attı: DxOMark Puanlama Sistemi ile Akıllı Telefonların Lideri!

Huawei P60 Pro, popüler kıyaslama platformu DxOMark’ta akıllı telefonlar arasındaki kamera rekabetinde liderliği ele geçirdi. Yeni amiral gemisi, 156 puanla diğer telefonları geride bırakarak zirveye yerleşti. Bu başarı, Oppo Find X6 Pro ve Honor Magic5 Pro gibi diğer lider telefonları da geride bıraktı.

Huawei P60 Pro Kamera Özellikleri

Huawei P60 Pro, özellikle kamera tarafında etkileyici özellikleriyle tanınıyor. Üçlü kamera kurulumu, 48 MP birincil, 13 MP ultra geniş ve OIS destekli 3,5x optik ve 100x dijital zoom sunan 48 MP telefoto sensörü içeriyor. Ayrıca renk doğruluğu ve daha parlak görüntüler için Huawei imzalı XMAGE görüntüleme sistemi ile destekleniyor.

DxOMark Puanlama Sistemi

DxOMark puanlama sistemi, fotoğraflar, bokeh çekimler ve ön izlemeler için ayrı ayrı puanlama yapıyor. Huawei P60 Pro, fotoğraflar için 159, bokeh çekimleri için 80 ve ön izleme için 75 puan aldı. Yakınlaştırma ve video konusunda ise 158 ve 147 puan alan amiral gemisi telefon, dış mekan ve iç mekan ayarları, düşük ışık koşulları ve aile ve arkadaş fotoğrafçılığı testlerinde sırasıyla 171, 159, 132 ve 146 skor elde etti.

En İyi Performansı Gösteren Telefonlar

DxOMark’a göre, Huawei P60 Pro şu anda kamera açısından en iyi performansı gösteren telefon. Listenin ikinci sırasında Oppo Find X6 Pro, üçüncü sırasında Honor Magic5 Pro, dördüncü sırasında Oppo Find X6 ve beşinci sırasında Huawei Mate 50 Pro yer alıyor. Listenin sekizinci sırasında ise Apple’ın tepe modeli iPhone 14 Pro Max bulunuyor.

Huawei P60 Pro, etkileyici kamera özellikleri ve DxOMark’taki liderlik konumu ile öne çıkıyor. Fotoğrafçılık tutkunları için önemli bir seçenek olarak karşımıza çıkan Huawei P60 Pro, akıllı telefon kamera teknolojisi alanındaki liderliğini sürdüreceğe benziyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu