Donanım

Hesap Güvenliğinizi Artırmanın Yeni Yolu: Google Geçiş Anahtarları!

Google, uzun zamandır kullanıcıların hesaplarını daha güvenli hale getirmek için çeşitli yöntemler deniyor. Bu hafta itibariyle Google, telefonunuzda kullandığınız ekran kilidi şifresi, parmak izi okuyucusu, yüz tanıma veya kendinize ait donanım güvenlik anahtarı gibi yöntemlerle hesabınıza giriş yapabileceğiniz Google Passkey veya Google geçiş anahtarları adında yeni bir çözüm sunuyor.

Geçiş anahtarları, siber saldırılara karşı daha dayanıklı olduğu için tek kullanımlık şifreler yerine tercih edilebilir. Kullanıcılar, ilgili sayfada otomatik olarak oluşturulmuş şifre anahtarlarını görebilir ve ekleyebilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, ekran kilidi şifresinin güçlendirilmesi tavsiye ediliyor. Bu sayede, hesap güvenliğinizi daha da artırmış olursunuz.

Google, normalde hesabınıza giriş yaparken kullandığınız Android cihazlara bir onay ekranı göndermekteydi. Bu da ikinci alternatifiniz olarak kullanılabilir. Ayrıca, Docusign, Kayak, PayPal, Shopify gibi pek çok siteye Google hesabı yanında Passkey girişi seçeneği de sunuluyor.

Google geçiş anahtarları kullanarak hesap güvenliğinizi artırabilirsiniz. Bu yöntem, siber saldırılara karşı daha dayanıklı olduğu için tek kullanımlık şifreler yerine tercih edilebilir. Ekran kilidi şifresinin güçlendirilmesi de hesap güvenliğinizi artırmanız açısından önemlidir. Google hesabı yanında Passkey girişi seçeneği sunan pek çok sitede bu yöntemi kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu