Donanım

Apple’ın Yeni Macbook ve iPad Modelleri, M3 Çipine Geçemeyebilir!

Apple kullanıcıları ve teknoloji meraklıları, her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni Macbook ve iPad modellerini heyecanla bekliyor. Ancak son zamanlarda paylaşılan sızıntılar, beklenen M3 çipine geçişin gerçekleşemeyebileceğine işaret ediyor. Bu sızıntılar, TSMC’nin üretim talebini karşılamakta zorlandığını gösteren raporlar ile ortaya çıktı.

TSMC Üretim Sorunları Yaşayabilir

Revegnus adlı bir kullanıcının Twitter hesabında paylaştığı sızıntı, bu yıl için M3 çipli Macbook ve iPad modellerinin piyasaya sürülemeyeceği yönünde. Bu gecikmenin nedeni ise, TSMC’nin üretim kapasitesinin yetersiz kalması. Şu anda Apple’ın çiplerini üreten TSMC, üretim sürecinde yaşanan herhangi bir aksaklığın Apple’ı da olumsuz etkilemesine neden oluyor.

M3 Çipi Bekleyen Apple Kullanıcıları Hayal Kırıklığı Yaşayabilir

Bu sızıntı doğruysa, Apple kullanıcıları M3 çipinin getireceği hız ve verimlilik iyileştirmelerinden yoksun kalabilirler. M2 çipine kıyasla önemli bir ilerleme sunacak olan M3 çipi, 3nm’lik bir yapıya sahip olacak. Bu nedenle, M3 çipi bekleyenler, güncellenmiş M2 çipinin yerine geçeceği ihtimalini kabul etmek zorunda kalabilirler.

Yeni Macbook ve iPad Modellerinde M2 Çipi mi Kullanılacak?

Apple, M3 çip üretimi konusunda herhangi bir resmi açıklama yapmadı. Ancak, TSMC’nin üretim kapasitesinin yetersiz kalması durumunda, yeni Macbook ve iPad modellerinde M2 çipinin kullanılması söz konusu olabilir. Apple kullanıcıları ve teknoloji meraklıları, ilerleyen zamanlarda Apple’ın resmi açıklamasını bekleyecekler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu