FOX DN

Przyjazny dla pieniędzy

Apple cofa decyzję: Epic Games może nadal oferować konkurencyjny sklep z aplikacjami

/
/
/
33 Views

Cóż, było szybko. W zeszłą środę producent Fortnite, firma Epic Games, oświadczyła, że ​​Apple uniemożliwił jej wypuszczenie gier i sklepu z aplikacjami w Unii Europejskiej, odcinając firmie Epic dostęp do tworzenia aplikacji na iPhone’a i iPada. Teraz Apple przywrócił ten dostęp, a Epic twierdzi, że będzie kontynuował swoje plany.

„Apple poinformował nas i zobowiązał się wobec Komisji Europejskiej do przywrócenia naszego konta programisty” – powiedział Epic. powiedział w piątkowym oświadczeniu. „To wyraźny sygnał dla programistów, że Komisja Europejska podejmie szybkie działania, aby wyegzekwować ustawę o rynkach cyfrowych i pociągnąć administratorów do odpowiedzialności. „Postępujemy zgodnie z planem wraz z uruchomieniem Epic Games Store i powrotem Fortnite na iOS w Europie”.

Apple potwierdził zmianę w oświadczeniu i przedstawił swój punkt widzenia na wydarzenia. „Po rozmowach z firmą Epic zobowiązali się oni do przestrzegania zasad, w tym naszej polityki DMA” – stwierdziła firma. „W rezultacie firma Epic Szwecja AB mogła ponownie podpisać umowę z deweloperem i zostać przyjęta do programu Apple Developer Program”.

Wiadomość ta pojawia się w momencie, gdy Apple wypuszcza nową wersję oprogramowania iOS dla iPhone’a, zaprojektowaną zgodnie z przepisami zwanymi ustawą o rynkach cyfrowych. Prawo, którego celem jest zmuszenie dużych firm technologicznych do umożliwienia większej konkurencji, nakłada na Apple obowiązek umożliwienia klientom w UE instalowania na swoich urządzeniach alternatywnych sklepów z aplikacjami i aplikacji do pobrania oddzielnie.

W wiadomościach w środę, po Epic, wszystko wybuchło. opublikowany napisano, że jest to pismo od Apple, blokujące dostęp do tworzenia aplikacji na urządzenia działające pod mobilnym systemem operacyjnym Apple iOS.

„Informujemy, że Apple wypowiedział spółce Epic Games Australia członkostwo w programie dla deweloperów ze skutkiem natychmiastowym” – oznajmiło Apple w piśmie z dnia 2 marca od swoich prawników opublikowanym przez firmę Epic. Apple określił plany Epic dotyczące udostępnienia oprogramowania klientom w UE jako „część globalnych wysiłków mających na celu obalenie lub obejście przepisów Apple”. Apple nie skomentował autentyczności korespondencji udostępnianej przez Epic Games.

Po opublikowaniu listu Epic Apple stwierdził, że postępuje w ramach swoich praw, likwidując konto Epic.

„Rażące naruszenie przez firmę Epic swoich zobowiązań umownych wobec Apple spowodowało, że sądy uznały, że Apple ma prawo rozwiązać „każdą lub wszystkie spółki zależne, stowarzyszone i/lub inne podmioty będące w całości własnością Epic Games w dowolnym momencie i w dowolnym momencie”. za chwilę”. Według wyłącznego uznania Apple” – stwierdziła firma w oświadczeniu. „W świetle przeszłego i obecnego postępowania Epic Apple zdecydowało się skorzystać z tego prawa”.

W środę firma Epic stwierdziła, że ​​decyzja Apple o zamknięciu konta programisty podważa „naszą zdolność do bycia realnym konkurentem i pokazuje innym programistom, co się dzieje, gdy próbujesz konkurować z Apple lub krytykujesz ich nieuczciwe praktyki”. Epic stwierdził również, że działania Apple naruszają unijne przepisy antymonopolowe i zamierza „walczyć o powrót do iOS”.

Decyzja Apple o zamknięciu konta programisty Epic, po której szybko nastąpiła zmiana, oznacza kolejny zwrot w głośnej, czteroletniej batalii prawnej pomiędzy dwoma gigantami technologicznymi o to, jaką władzę Apple wywiera na swoich iPhone’ach, iPadach i komputerach Mac. komputery.

Epic argumentował, że Apple powinien umożliwiać klientom pobieranie aplikacji i płacić programistom według własnego uznania. Od momentu uruchomienia sklepu App Store ponad 15 lat temu firma Apple wymaga, aby aplikacje na iPhone’a były z niego pobierane. Apple ustanowiło również zasady, które nakładają na większość programistów obowiązek obciążania klientów za pośrednictwem usługi przetwarzania płatności, która pobiera opłatę w wysokości do 30% od każdego obciążenia. Epic walczy z Google w podobnym procesie sądowym dotyczącym sposobu, w jaki Google zarządza Sklepem Play.

Apple w dużej mierze wygrał spór w sądzie, którego sędziowie uznali, że producent iPhone’a nie naruszył przepisów antymonopolowych, zmuszając twórców aplikacji do korzystania z systemów płatności w aplikacjach.

Gael Cooper z CNET przyczynił się do powstania tego raportu.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :