FOX DN

Przyjazny dla pieniędzy

5 rzeczy, które warto teraz zrobić w Final Fantasy VII Rebirth

/
/
/
44 Views

Final Fantasy VII: Odrodzenie to kontynuacja remake’u Final Fantasy VII z 2020 roku i druga gra z trylogii, która unowocześnia i rozszerza klasyczną grę Final Fantasy VII z 1997 roku. Jest to zatem środkowy rozdział serii gier, w których średnia długość gry wynosi od 70 do 80 godzin, więc gracze mogą wiele zyskać, ucząc się.

Podobnie jak jej kontynuacja, Rebirth jest pełną akcji grą RPG (znaną również jako RPG akcji), z walką w czasie rzeczywistym i dużą możliwością dostosowywania sposobu rozmieszczania obsady postaci. Remake miał dość liniową fabułę, ograniczającą się do ponurego przemysłowego miasta Midgar. Z drugiej strony Rebirth oferuje ogromne i piękne obszary otwartego świata z pozornie nieskończonym strumieniem zadań pobocznych, minigier i obszarów interesujących do odkrycia.

Czytaj więcej: Najlepszy telefon do kupienia w 2024 roku

Grałem ponad 85 godzin w Rebirth i Nadal Ponieważ do ukończenia pozostały trzy rozdziały gry, mogę śmiało powiedzieć, że ta gra jest ogromna — i prawdopodobnie każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Z drugiej strony prawdopodobnie będą zajęcia i sekcje, których nie lubisz. Wiedz tylko, że większość gry, w tym duża część otwartego świata, jest całkowicie opcjonalna.

Zalecałbym jednak ukończenie jak największej liczby zadań pobocznych — każde z nich łączy Clouda z Tifą, Aerith, Barrettem lub innym członkiem drużyny w krótkiej przygodzie, której ton waha się od kapryśnej wyprawy po delikatne przedstawienie historii. Ukończenie tych zadań pobocznych zwiększa poziom relacji między każdym członkiem drużyny, gdy otwierają się przed naszym bohaterem z kolczastymi włosami.

Wiele minigier jest opcjonalnych, ale na graczy, którzy pobiją rekord, często czekają bogate nagrody. Podają dość przejrzyście, ile zarobisz, więc nie będę spędzać czasu na tym, które z nich są warte zrobienia, ale polecam ukończenie minigry Segway. Jest to całkiem proste, wymaga jedynie, aby Twoja Chmura przebyła określoną odległość w najbardziej zwariowanym trybie transportu w grze, a nagrodą, którą wygrywasz, jest akcesorium, które można ustawić i zapomnieć, które dobrze przygotuje Cię na późną fazę gry.

Jeśli chodzi o resztę porad, będę w miarę możliwości unikać spoilerów na temat Odrodzenia, z lekkimi odniesieniami do przyziemnych rzeczy, które można znaleźć w późniejszych obszarach gry. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć rozpoczynając grę Final Fantasy VII Rebirth.

Podsumowanie: co wydarzyło się w remake’u Final Fantasy VII

Ostrzeżenie: ta sekcja zawiera drobne spoilery dotyczące remake’u Final Fantasy VII. Są małe, ale jeśli jeszcze nie grałeś w tę grę, radzę ci teraz nie psuć sobie przyjemności!

Pierwsza gra z trylogii nadała ton przyszłej serii, która będzie adaptacją i rozszerzeniem oryginalnej gry z 1997 roku w trylogię. Tak więc remake zawiera wiele pomniejszych postaci i momentów, których nie było w oryginale… lub które były bardzo różne.

Ideą remake’u jest to, że przygody Clouda i firmy odbiegają od pierwotnego przebiegu Final Fantasy VII i kończą się bezpośrednią walką z mrocznymi Szeptami, którzy próbują utrzymać grupę na wyznaczonej ścieżce. Dla twórcy gry, Square Enix, jest to sprytny sposób na unowocześnienie niektórych z najbardziej ukochanych części ukochanej oryginalnej gry, jednocześnie dając graczom coś nowego do myślenia: czy warto zmienić historię, którą tak dobrze znają?

Square Enix ma własną, oficjalną recenzję Remake’a, która jest dostępna w menu głównym Rebirth oraz na YouTube – krótsza, trzyminutowa wersja znajduje się powyżej, ale wersja pięciominutowa ma większy kontekst. Jednak w Rebirth pojawi się wiele dodatkowych postaci i odniesień, dlatego polecam bardziej szczegółowe podsumowanie: to jest 12-minutowy film Książka Inne przygody Edenu jest bardzo szczegółowa.

Ponieważ Rebirth kontynuuje odejście Remake’a od fabuły oryginalnego Final Fantasy VII (choć jest ona dość wierna aż do ostatnich godzin gry), w pełni wykorzystasz historię, grając w klasyczną grę. Ale to nie ma większego znaczenia: przeczytałem dopiero połowę oryginału i wciąż nie mogę się doczekać Rebirth.

Bohaterowie patrzą na zachód słońca nad wodą i na wielką fortecę w oddali. Bohaterowie patrzą na zachód słońca nad wodą i na wielką fortecę w oddali.

Tła do gier wymagają zdjęć.

Davida Lamba/CNET

Wiedzieć, gdzie się udać na terenach zabaw

Po rozpoczęciu Rebirth i ukończeniu pierwszego rozdziału, który pełni funkcję prologu, gra zaprezentuje Ci otwartą mapę i zachęci do rozpoczęcia jej eksploracji. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa rodzaje terytoriów: regiony otwartego świata i duże miasta.

Regiony otwartego świata to ogromne połacie ziemi wypełnione ciekawymi miejscami z kilku kategorii i z każdym z nich należy wejść w interakcję, aby przejść przez ten obszar (i zdobyć punkty doświadczenia, które można wydać na materię zapewniającą magię od Chadleya – więcej o nim poniżej). . Podobnie jak w innych grach z otwartym światem, będziesz musiał zdobywać wieże, aby wyświetlić pobliskie punkty orientacyjne na swojej mapie.

Węzły Lifestream opowiedzą ci historię regionu i ujawnią lokalizacje, które możesz przekopać swoim Chocobo, aby opracować nowe przepisy rzemieślnicze. (Tak, istnieje rzemiosło – nie, jest to naprawdę przydatne.) Niebezpieczne grupy wrogów można pokonać, aby ostatecznie odblokować nowe ruchy w materiale Umiejętności Wroga, a ostatni regionalny boss oferuje przedmioty w postaci niesamowitych akcesoriów, które można wytworzyć. W Moogle Huts możesz kupić rzadkie przedmioty za wszystkie zebrane monety Moogle (oczywiście po ukończeniu minigry). A polowanie na „protorrelikty” oferuje dodatkową historię w grze, która po ukończeniu wszystkich obszarów może przynieść ogromną nagrodę.

Patrzeć: Final Fantasy VII Reborn: stara historia w ogromnym, otwartym świecie

Z drugiej strony miasta to miejsca, w których spędzasz wolny czas. Oto sklepy z bronią, które oferują broń, jeśli przegapisz ją na polu (poszukaj fioletowych skrzyń); sklepy z przedmiotami, w których możesz zaopatrzyć się w mikstury, armaty feniksa i zestawy kart do gry karcianej w uniwersum Queen’s Blood; i księgarnie, które pozwalają odblokować więcej umiejętności członka drużyny za pomocą planszy podobnej do Sphere Grid. Znajdziesz tu także graczy Queen’s Blood, z którymi możesz rzucić wyzwanie, zadania poboczne, które można znaleźć na dużych forach społeczności, oraz Chadleya, który wymieni informacje z otwartego świata (takie jak ukończone punkty POI) za Materię.

W Chadley dostępne są także misje VR, które można ukończyć, aby zdobyć więcej magicznych materiałów – rozpoczynając grę, musisz ukończyć początkową misję VR każdej postaci, która poprowadzi Cię przez jej styl walki (i nagrodzi Cię lekkim materiałem). Nawet postacie powracające z Remake’u mają nieco inny zestaw umiejętności, dlatego warto to zrobić, aby się zapoznać i zdobyć łatwe nagrody.

Mężczyzna z masywnym mieczem na plecach jedzie na czerwonym Segwayu ozdobionym leis. Mężczyzna z masywnym mieczem na plecach jedzie na czerwonym Segwayu ozdobionym leis.

Gra dobrze wyczuwa, kiedy głupi efekt zrobi dużą różnicę – jak epicki bohater Cloud jadący na segwayu jak kretyn.

Davida Lamba/CNET

Podróżuj szybko, oszczędzaj czas

Podczas gdy Remake ograniczał się do liniowej historii prowadzonej przez slumsy i drapacze chmur Midgar, Rebirth jest szeroko otwarte i zawiera w sumie sześć ogromnych regionów z mnóstwem do odkrycia podczas wędrówki po pustych krawędziach mapy.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić w każdym regionie, jest znalezienie rancza lub stajni chocobo. Chocobo służą nie tylko jako środek transportu, który pozwala szybciej się poruszać, ale bez nich nie będziesz w stanie szybko podróżować. Będziesz musiał ukończyć zadanie poboczne lub mini-grę, aby odblokować chocobos w każdym regionie, ale są tego warte.

Szybka podróż jest również dość hojna w tej grze i jest ważna, aby zaoszczędzić czas, co jest ważne, gdy spędzasz w niej wiele godzin. Tutaj króluje prawdziwa technologia: PS5, na którym grasz w Rebirth, dzięki dyskowi półprzewodnikowemu ładuje się niezwykle szybko. Możliwość szybkiego podróżowania nawet na krótkich dystansach. Problem polega na tym, że musisz odkryć interesujące miejsce, zanim będziesz mógł szybko do niego dotrzeć, więc wybierz się na dodatkową wycieczkę do wieży lub innego miejsca, aby móc do niego wrócić później.

W niektórych regionach dostępne są inne środki transportu, z których w niektórych obszarach można korzystać obok lub zamiast chocobo – jeśli gra mówi, że nie możesz jechać dalej swoim chocobo, prawdopodobnie będziesz potrzebować specjalnego pojazdu.

Ponadto większość regionów ma własne dodatkowe sztuczki podróżnicze dla chocobo, od wspinania się po ścianach po odbijanie się na grzybach. Czasami można to rozpoznać po sygnałach środowiskowych, czasami po ikonach holograficznych.

Mężczyzna (Cloud) stoi z kobietą (Aerith) na skraju klifu z widokiem na wybrzeże poniżej. Mężczyzna (Cloud) stoi z kobietą (Aeris) na skraju klifu z widokiem na wybrzeże poniżej.

Davida Lamba/CNET

Nie martw się, że uderzysz we wszystko już teraz

Chmura i firma będą podróżować przez regiony w linii prostej z jednego obszaru otwartego świata do drugiego, ale znajdziesz sposoby na powrót do poprzednich obszarów. Jeśli masz dość wypełniania listy kontrolnej otwartego świata, w której się znajdujesz, przejdź dalej i wróć później. Większość z tych opcji tranzytu prowadzi z jednego sąsiedniego regionu do drugiego, ale w dalszej części gry możesz wrócić do dowolnego z nich za znikomą opłatą.

Nawet w późnej fazie gry – w ciągu 70 godzin, w które grałem – nic nie jest zablokowane. Zachęcamy do kontynuowania historii i pozostawienia długiej listy zadań w otwartym świecie lub wymagających minigier na później.

Dotyczy to również irytująco trudnych bossów opcjonalnych. Chociaż wiele z nich dostosowuje się do Twojego poziomu, jak na przykład wezwania, z którymi możesz walczyć w wyzwaniach VR Chadleya, Twoje postacie staną się silniejsze w miarę postępów w grze. Ulepszanie broni i zdobywanie lepszego pancerza znacznie zwiększy ilość materiału, w jaki może wyposażyć się każda postać, a akcesoria będą coraz lepsze w miarę postępów w grze.

Cloud, Aerith i Tifa przekształcają się w blokowe wersje siebie, co stanowi ukłon w stronę ich oryginalnego projektu z 1997 roku. Cloud, Aerith i Tifa przekształcają się w blokowe wersje siebie, co stanowi ukłon w stronę ich oryginalnego projektu z 1997 roku.

Choć niektóre zadania poboczne mogą wydawać się fajne, nie są one dla każdego.

Davida Lamba/CNET

Porzuć to, co nie jest zabawne

W ciągu wielu godzin spędzonych w Rebirth nieuchronnie znajdziesz coś, co Ci się po prostu nie spodoba. Zaufaj mi, w grze jest wystarczająco dużo zabawy, więc możesz zostawić rzeczy za sobą, aby wrócić do nich później – lub nigdy.

W większości dodatkowe funkcje tej gry są zabawne i warte wypróbowania, nawet jeśli uparcie szukasz ważnych przedmiotów. Ale na pewno miałem problemy z niektórymi minigrami, rezygnując z materiałów czy akcesoriów, które szydziły ze mnie z podium zwycięzców, do którego po prostu nie mogłem się dostać. Będę pierwszą osobą, która powie Ci, że niektóre zadania poboczne oferują dość kiepskie nagrody, przez które Twój czas wydaje się stratą czasu.

Doświadczenia z gry Queen’s Blood to gra karciana, która nie będzie dla każdego. W głównym wątku fabularnym jest kilka ważnych meczów, więc poznanie podstaw będzie pomocne. Możesz także budować gotowe talie, aby uzyskać dobre wskazówki dotyczące strategii kart. Ale w każdym razie pomiń to, jeśli nie masz karta serca – są inne rozrywki.

Na koniec nie martwcie się zbytnio, jeśli ominiecie mnóstwo dodatkowych rzeczy, żeby trzymać się fabuły – gra nie wydaje się mieć tak wielu trudnych, ale nieprzeniknionych bossów jak Remake (nie ma jeszcze odpowiednika w Hell House), więc gracze nie powinni czuć konieczności wykonywania drugorzędnych działań, aby nadążać za bitwami fabularnymi. Tylko pamiętaj o swoim materiale – wyposaż każdą postać w HP Up i na wszelki wypadek zabierz ze sobą zwiększony poziom oczyszczającej materii.

Final Fantasy VII Rebirth: zrzuty ekranu z trybu fotograficznego z pogranicza

Zobacz wszystkie zdjęcia

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :